Podložku díla tvořilo plátno pravděpodobně z konopných vláken (podélný směr) a lněných vláken (příčný směr), vzorek č 4 a 5.
Základní podklad ve dvou nátěrech pravděpodobně tvořily převážně pigmenty na bázi hlinitokřemičitanů – červené okry, olovnatá běloba, uhličitan vápenatý a uhlíkaté černě. Obsah pojiva byl velmi malý, ze všech měření provedených v této vrstvě by se dalo usuzovat na přítomnost bílkovin a olejů, mohlo by se tedy jednat o temperu.
U vzorku č. 1 (8587) se ještě pod touto vrstvou nacházela nesouvislá béžová vrstva s bílými, červenými a černými zrny, jejíž původ nelze identifikovat. Obsahovala uhličitan vápenatý, pigmenty na bázi železa a hlinitokřemičitanů (červené okry), sloučeniny na bázi titanu, nelze vyloučit titanovou bělobu, pigmenty na bázi olova (olovnatá běloba nelze vyloučit minium) původ dalších prvků Zn, Cd a As nelze určit.
Vzorek č. 1 tvořilo několik barevných vrstev. Pravděpodobně se jednalo o dvě šedé původní vrstvy, tvořené olovnatou bělobou, uhličitanem vápenatým malým množstvím hlinitokřemičitanů a uhlíkatou černí. Pojivo mohly tvořit bílkoviny a oleje (možná tempera), nelze to však s jistotou potvrdit. Dále vzorek tvořila šedá nesouvislá vrstva obsahující zinkovou bělobu, titanovou bělobu a další sloučeniny – pigmenty na bázi železa, hliníku, křemíku, vápníku a olova. Poslední vrstva s bílými, žlutými, červenými a modročernými zrny byla pravděpodobně tvořená pigmenty na bázi železa, umělé železité červeně nebo Pruské modré, zinkové a titanové běloby a kadmiovou žluť a pigmenty na bázi olova a sloučeniny na bázi hliníku. Pojivo této vrstvy bylo pravděpodobně na bázi oleje a nelze vyloučit přítomnost polysacharidu.
Vzorek č. 2 tvořila jedna barevná vrstva s černými a bílými zrny uhličitanu vápenatého olovnaté běloby, malého množství sloučenin na bázi železa, hliníku a křemíku a černá zrna pravděpodobně uhlíkaté černi.
Vzorek č 3 tvořila kromě červeného podkladu tenka nejspíše laková vrstva, kterou nebylo možné identifikovat.
Dublovací směs Vzorek č 6 byla tvořená směsí bílkoviny, polysacharidu a nepolární látky, pravděpodobně klihem, škrobem a olejem (nebo částečně zmýdelněným olejem) spíše než pryskyřicí